Výuka jízdy na koni pro začátečníky i pokročilé

Výuka jízdy na koni probíhá pod dozorem zkušených cvičitelů, případně sportovních jezdců, kteří vás dovedou od prvního nasednutí na koně až k získání jezdeckého minima. Jezdecké minimum získá průměrně zdatný začátečník asi po dvaceti výukových hodinách. Jezdci umožňuje pohybovat se s koněm samostatně po jízdárně v kroku a klusu bez použití lonže a zvládnout jednoduché vyjížďky do terénu pod vedením cvičitele.

 

Vyjížďka probíhá za doprovodu zkušeného jezdce či cvičitele. Vyjížďku může absolvovat pouze jezdec, který absolvoval jezdecké minimum, případně prokáže na jízdárně dostatečné schopnosti k vedení koně v kroku, klusu a ve cvalu a cvičitel udělí k vyjížďce souhlas.

 

Cena výcvikové hodiny nebo vyjížďky o délce 45 minut je stanovena na 400 Kč, skoková hodina 500, cena permanentky je 2 100 Kč / 6 jízd. Termín jízdy je nutno dohodnout alespoň jeden, nejlépe však dva a více dní dopředu.

 

Každý jezdec musí být povinně vybaven ochrannou přilbou, kterou si může zdarma zapůjčit v naší stáji a pevnou obuví (naprosto nevhodné jsou sandály a jiná, typicky dámská obuv). Může si přinést i vlastní cyklistickou či hokejovou přilbu. Doporučujeme dlouhé pružné kalhoty, které sníží riziko odření vnitřní strany stehen od sedla, případně holení od třmenových řemenů. Vhodné je také tričko či košile s dlouhým rukávem, holínky (případně jezdecké chapsy) a jezdecké rukavice. Dlouhé vlasy musí být staženy do gumičky.

 

Jízda na koních je provozována na vlastní nebezpečí zákazníka. Provozovatel neručí za případné úrazy vzniklé pádem z koně, případně jinou činností v jezdeckém areálu, která nebyla vykonávána podle pokynů provozovatele. Účastník jízdy není provozovatelem pojištěn proti úrazu.
   

  

 

Vožení dětí

Děti se mohou vozit na koni za příznivého počasí každý všední den od 15 do 18 hodin,o víkendech  odpoledne od 15 do 18 hodin. Cena  jízdy je 70 Kč (cca 7 min). Kůň je zpravidla vybaven obřišníkem, tzv. madly, kterých se dítě přidržuje. Pomocník cvičitele drží koně na uzdečce a vodí ho v kroku na jízdárně, případně po jiné zpevněné ploše.

 

Školy a mateřské školky si mohou objednat dopolední vožení pro své malé svěřence. Stáj Václav již několik let spolupracuje s mnoha havířovskými mateřskými školkami.

 

Každé dítě musí být povinně vybaveno ochranou přilbou (může být i cyklistická), kterou si může zdarma zapůjčit v naší stáji. Rodiče jsou povinni přidržovat své dítě na koni tak, aby nespadlo. V celém areálu zodpovídá za bezpečnost svého dítěte rodič (doprovod dítěte). Děti se nesmí bez dozoru pohybovat v blízkosti koně. Koníci používaní k vožení dětí jsou sice klidné povahy a zvyklí na komerční provoz, přesto by mohlo dojít k neúmyslnému zranění.

 

V areálu platí ZÁKAZ krmení koní a koziček (pokud to nedovolí zodpovědná osoba), zákaz vstupu do stájí a rychlá jízda na kole. Psi se mohou v areálu pohybovat pouze na vodítku.